• Krzesła biurowe

Krzesło biurowe

Krzesła biurowe to meble, w których zwykle przebywamy wiele godzin w ciągu dnia. Są niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura, również tego, urządzanego w domu. Z tego powodu warto dobrze przemyśleć zakup takiego siedziska. To kwestia nie tylko naszej wygody podczas pracy, ale również zdrowia, zwłaszcza dla naszego kręgosłupa.

Zanim wybierzesz

Dobry fotel do pracy powinien stanowić podparcie dla wszystkich części ciała. Najczęściej sięgamy po modele ergonomiczne. Są nie tylko wygodne, ale też charakteryzują się ciekawym, nowoczesnym designem. Taki mebel pięknie dekoruje wnętrze, pasując do każdego pomieszczenia biurowego. Ergonomia jest parametrem nieco trudnym do zdefiniowania. Aby dobrze wybrać, warto przyjrzeć się temu, w jaki sposób pracujemy. Jaka wysokość fotela nam odpowiada, czy też na ile korzystamy z podłokietników. Siedząc przy biurku powinniśmy mieć nogi zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Jeśli siedzimy na fotelu zbyt niskim lub zbyt wysokim, nie możemy prawidłowo rozłożyć ciężaru wzdłuż kręgosłupa. W dłuższej konsekwencji można się spodziewać bólów pleców. Dobrym wyborem jest fotel z regulowaną wysokością siedziska. Ważne są również podłokietniki. Najczęściej są wąskie a ich pozycja jest stała. Warto szukać takich modeli, w których można zmieniać ustawienia w tym elemencie. Podłokietniki muszą wspierać ręce przez cały czas, nie tylko podczas odpoczynku. Mobilny podłokietnik umożliwia dopasowanie jego pozycji do aktualnie wykonywanej czynności. W kolekcjach Thomas Möbel jest wiele opcji foteli do biura, które można wybrać pod kątem indywidualnych preferencji.

Oparcie i siedzisko

Najlepsze i najwygodniejsze fotele do pracy mają oparcie profilowane, nieco przypominające ludzki kręgosłup. Daje ono podporę pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Wygodny fotel biurowy powinien dawać oparcie w każdym momencie. Model z odchylonym oparciem dodatkowo wspomaga kręgosłup podczas krótkich przerw, kiedy nie ma możliwości wykorzystać je w sposób bardziej aktywny. Komfort pracy bardzo poprawia również właściwa wentylacja. Zapewniają ją zwłaszcza fotele, tapicerowane naturalną skórą lub tkaninami naturalnymi. Nawet niewielkie otwory wentylacyjne podwyższają komfort pracy. Siedzisko fotela powinno być dość miękkie i stosunkowo głębokie. Zbyt płytkie siedzenie powoduje szybsze zmęczenie i dyskomfort użytkownika. Elementem, na który również warto zwrócić uwagę są kółka. Materiał, z jakiego zostały wykonane ma znaczenie. Poszczególne tworzywa charakteryzują się różnym tarciem podłoża. Gumowe kółka zwykle stabilnie stoją, nie ślizgają się, są miękkie, nie rysują paneli, dobrze sprawdzają się również na płytkach ceramicznych. Można je również swobodnie przesuwać po dywanach oraz wykładzinach.

Fotele do pracy to nie tylko wygoda, ale również estetyka wykonania. Największym powodzeniem cieszą się modele w stonowanych, klasycznych kolorach, głównie ciemnych. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają również fotele w jednolitym, żywszym odcieniu. Można je znaleźć również wśród propozycji z kolekcji Thomas Möbel.

de-pp-logo-150px(21).png